ОСМА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА

Интернет настава
Такмичења
Успешни ученици

Информација за родитеље и ученике који желе да упишу Осму београдску гимназију

У први разред гимназије уписује се 120 учеика на друштвено-језички смер и 120 ученика на природно-математички смер. Попуњавање листе жеља:

На првом месту упишете "Осма београдска гимназија - друштвено-језички смер", а на другом месту "Осма београдска гимназија - природно-математички смер" или обрнуто, у зависности од интересовања ученика. Програм првог разреда гимназије је исти за оба смера.

Гимназија даје могућност учења трећег страног језика. При упису ученик може, ако жели, да изабере похађање наставе трећег страног језика тј факултативне наставе страног језика, који није учио у основној школи - наставе јапанског језика, шпанског или руског језика.

Велики број талентованих ученика уписује гимназију сваке године, тако да своја интересовања за музиком, сликањем, цртањем или глумом остварују у Хору, Ликовној секцији или правећи са професорима гимназије представе са којима наступају.

Дебатни клуб, историјска секција, математичка секција, посете факултетима, институтима, музејима, позориштима, галеријама су само неке од могућности, које гимназија пружа заинтересованим ученицима. Велики број ученика се такмичи и постигнути резултати им омогућавају да упишу факултет без полагања пријемних испита. Врло способан тим професора гимназије успева да развије способности ученика, а тиме допринесе освајању републичких награда сваке године.

Око 96% ученика који заврше Осму београдску гимназију уписују државне факултете.

Копирајт © Осма београдска гимназија, Србија. Сва права задржана. Израда сајта: Кио д.о.о.