БИОДИВЕРЗИТЕТ - МРЕЖА ЖИВОТА И ДОКАЗ ЕВОЛУЦИЈЕ

Дана 30. септембра 2022. 19.00, ученици Осме београдске гимназије, одељења 2/8, 2/7, 3/1,3/3,4/1,4/3 и 4/11 г, у пратњи наставница биологије (К.Р., Д.В., Н.О., и Д.Ш.), присуствавали предавањима о биодиверзитету - које је одржао Академик Владимир Стевановић.

Ученици су, након предавања, имали прилику да разговорају са Академиком Владимир Стевановићем о биодиверзитету, о врсти Homo sapiens која значајно, од свог развоја, утиче на функционисање планетарне мреже живота. Такође о уништавање органских врста и околине које утичу на токове еволуције и сопствени опстанак.

Ученици су погледали и изложбу Еволуција и Атлантида (куда биолошка еволуција води људску врсту), у пратњи Кустоса домаћина др Борис Иванчевић.