Успешни ученици


УСПЕШНИ УЧЕНИЦИ У ШКОЛСКОЈ 2021/2022. ГОДИНИ:


22.06.2022. УСПЕХ УЧЕНИКА ОСМЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ НА ТАКМИЧЕЊИМА КОНКУРСИМА ТОКОМ ШКОЛСКЕ 2021-2022. ГОДИНЕ


УСПЕХ УЧЕНИКА ОСМЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ


УСПЕШНИ УЧЕНИЦИ У ШКОЛСКОЈ 2020/2021. ГОДИНИ:


10.9.2020. ПРЕСТИЖНЕ НАГРАДЕ - БИОЛОГИЈА


Ученица Осме београдске гимназије Мара Раичковић одељења ученика са посебним способностима за биологију и хемију (2/11), одељењског старешине Мирјане Унчанин, током лета 2020 и почетком школске 2020/2021. године, учествововањем на такмичењима освојила је следеће престижне награде:

- 1 мeстo зa рaд из oблaсти ,,Life Scienc - Antimikrobna aktivnost potoplјenih kultura makroglјive Schizophyllum commune“ на Taкмичeњу тaлeнaтa пo нaучним oблaстимa.

- 1 мeстo за рaд из oблaсти друштвeних нaукa: „Toксикoлoгиja нa прoстoру Пoнтскe крaљeвинe у дoбa Mитридaтa V“.

- 1 мeстo из oблaсти ,,Environmental Science“ сa рaдoм: „Aнтимикрoбнa aктивнoст пoтoпљeних културa мaкрoгљивe Schizophyllum commune“, на Смoтри истрaживaчких рaдoвa учeникa срeдњих шкoлa.

- Злaтна мeдaља за истрaживaчки рaд из oблaсти прирoдних нaукa: „Antimicrobial activity of the submerged cultures of the macrofungus Schizophyllum commun“ International Research Competition for Young Scientist (IRCYS) 2020, Indonesia.

Наша ученица Мара Раичковић је пoлaзницa Рeгиoнaлнoг цeнтрa зa тaлeнтe Бeoгрaд II.


22.10.2020 ПРВО МЕСТО – ШАМПИОНАТ СРБИЈЕ У КИК-БОКСУ


Мићовић Вељко, ученик 4/4, освојио је прво место на Шампионату Србије у кик-боксу, елиминисавши актуелног светског првака који је такође из Србије.


9.11.2020 ФЕСТИВАЛ СТВАРАЛАШТВА СТАРИЈИХ


Ученица Осме београдске гимназије Наталија Мијаиловић свечано је отворила 18 Фестивал стваралаштва старијих. Том приликом ученица је говорила своје стихове и тиме указала на неограничену лепоту стварања која не познаје разлике ни ограничења.


4.12.2020 МЕЂУНАРОДНО ТАКМИЧЕЊЕ ЗА МЛАДЕ „РУСКИ ЈЕЗИК – ЈЕЗИК ПОЕЗИЈЕ“


Николина Лазић, ученица одељења 4/8, победник је Међународног такмичења за младе ”Руски језик - језик поезије” у категорији Руска класична књижевност XIX века. Уз подршку наставника руског језика, Ане Спремић и техничку помоћ Марка Тошића (4/8), Николина је припремила видео наступ на стихове А.С.Пушкина, чувено ,,Татјанино писмо” из романа у стиховима ,,Јевгеније Оњегин”. У конкуренцији 1472 учесника из различитих земаља жири је најпре одабрао 50 финалиста од којих су даље за сваку категорију гласовима публике, а потом и оценама стручне комисије, одабрано десет победника. Све победнике очекује вредна награда - iPad Apple и диплома победника. Честитамо Николини на постигнутом успеху и желимо још пуно оваквих победа!


УСПЕШНИ УЧЕНИЦИ У ШКОЛСКОЈ 2019/2020. ГОДИНИ:


УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ:

Емилија Крантић 4/2


НОСИОЦИ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ:


1 Душан Белча 4/1, општи успех 5,00 у свим разредима;

2 Василије Костић 4/1, општи успех 5,00 у свим разредима;

3 Емилија Крантић 4/2, општи успех 5,00 у свим разредима;

4 Tиjaнa Maркoвић 4/4, општи успех 5,00 у свим разредима;

5 Никoлa Бoгдaнoвић 4/7, општи успех 5,00 у свим разредима;

6 Ивaнa Joкић 4/7, општи успех 5,00 у свим разредима.


УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ПОСТИГЛИ УСПЕХ НА ТАКМИЧЕЊИМА:


1 Ђорђе Ђоловић 4/4 – 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

2 Данило Говедарица 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања - 1 награда – литерарни конкурс „Пред ликом Светог Саве“

3 Никола Терзић 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

4 Урош Стојанов 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања - оригинални научни рад у зборнику „Глобус“

5 Марија Видић 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

6 МилицаРајковић 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

7 Магдалена Ивановић 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

8 Ана Гордић 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

9 Анђела Цвејић 4/4 - 1 место – први круг – МЕФ Лига знања

10 Исидора Ранисављевић 4/4 – оригинални научни рад у зборнику „Глобус“

11 Урош Бојановић 4/1 – 3 место – општинско – „Књижевна олимпијада“

12 Василије Костић 4/1 – похвала – „Мислиша“


УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ПОСТИГЛИ УСПЕХ НА НА СПОРТСКИМ ТАКМИЧЕЊИМА:


1 Тијана Марковић 4/4 – 3 место – градско – футсал

2 Маша Стефановић 4/5 – 2 место – општинско – одбојка

3 Невена Симић 4/8 - – 2 место – општинско – одбојка

4 Миломир Миладиновић 4/4 – 2 место – градско – одбојка

5 Мирослав Милинчић 4/4 - 2 место – градско – одбојка

6 Алекса Пешић 4/3 - 2 место – градско – одбојка

7 Огњен Ђоловић 4/4 - 2 место – градско – одбојка


УЧЕНИЦИ КОЈЕ ЈЕ ПОХВАЛИЛО НАСТАВНИЧКО ВЕЋЕ:


1 Душан Белча 4/1 – Математика, Физика, Музичка култура

2 Василије Костић 4/1 – Математика, Биологија

3 Емилија Крантић 4/2 – Географија, Српски језик и књижевност

4 Никола Богдановић 4/7 – Физика, Биологија

5 Милица Урошевић 4/3 – Биологија

6 Ивана Јокић 4/7 – Биологија

7 Урош Бојановић 4/1 – Српски језик и књижевност

8 Емилија Жикић 4/2 – Српски језик и књижевност

9 Јована Кесеровић 4/4 – Српски језик и књижевност

10 Исидора Ранисављевић 4/4 - Географија

11 Урош Стојанов 4/4 – Географија

12 Тијана Марковић 4/4 – Шпански језик

13 Анђелија Илић 4/8 – Ликовна култура

14 Стрaхињa Јеремић 4/3 – Музичка култура

15 Jaнa Ђoрђeвић 4/6 - Музичка култура

16 Дoрa Maртинoвић 4/7 - Музичка култура

17 Маша Стефанович 4/5 – Физичко васпитање

18 Јована Делић 4/7 – Физичко васпитање

19 Невена Симић 4/8 – Физичко васпитање


УЧЕНИЦИ ПРВОГ, ДРУГОГ И ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА:


--------


УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ПОСТИГЛИ УСПЕХ НА ТАКМИЧЕЊИМА:


1 Анђела Деспотовић 1/11 – 3.место – општинско – „Књижевна олимпијада“

2 Милица Никић 2/2 - 2 место – општинско – „Књижевна олимпијада“

3 Хана Николић 2/3 - 2 место – општинско – „Књижевна олимпијада“

4 Александра Трајковић 2/7 - 3 место – општинско – „Књижевна олимпијада“

5 Ана Марија Теслић 2/6 - 3 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

6 Дијана Поповић 2/2 - 3 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

7 Јована Бабовић 2/4 - 3 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

8 Миљана Миловановић 2/4 - 3 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

9 Лука Здравковић 2/7 - 3 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

10 Бојана Шегуљ 3/8 - 2 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

11 Николина Лазић 3/8 - 2 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

12 Данијела Јоветић 3/8 - 2 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

13 Милица Ловчевић 3/8 - 2 место– општинско – „Књижевна олимпијада“

14 Алекса Андријашевић 3/3 – 2 место – општинско - историја

15 Ива Новаковић 3/4 - 1 место – државно – Латиноамерички плес

16 Срђан Грбић 1/10 – пласман – окружно – рачунарство и информатика

17 Срђан Обрадовић 2/9 – пласман – оркужно – програмирање

18 Бранко Кољеншић 2/1 – пласман – државно – физика - похвала –„Мислиша“

19 Јована Коцић 2/1 - похвала –„Мислиша“


УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ПОСТИГЛИ УСПЕХ НА СПОРТСКИМ ТАКМИЧЕЊИМА:


1 Жарко Николић 3/2 – 2 место – државно првенство – рвање

2 Ива Грочић 2/2 – 3 место – градско – футсал

3 Александра Оровић 2/3 - 3 место – градско – футсал

4 Маша Ристић 3/4 - 3 место – градско – футсал

5 Дора Дробњаковић 1/3 - 3 место – градско – футсал

6 Маша Јосиповић 1/3 - 3 место – градско – футсал

7 Андреа Радовановић – 1/6 - 3 место – градско – футсал

8 Катарина Бирг 2/8 – 2 место – општинско – одбојка

9 Мина Голубовић 3/3 – 2 место – општинско – одбојка

10 Софија Страка 3/6 -2 место – општинско – одбојка

11 Вања Јелачић 3/3 – 2 место – општинско – одбојка

12 Милена Вуковић 1/7 – 2 место – општинско – одбојка

13 Катарина Лукић 3/5 – 2 место – општинско – одбојка

14 Сања Синђелић 3/7 – 2 место – општинско – одбојка

15 Уна Милошевић 3/7 - 2 место – општинско – одбојка

16 Вук Урошевић 2/9 – 2 место – градско – одбојка

17 Данило Илић 3/5 - 2 место – градско – одбојка

18 Јован Абрамовић 3/3 - 2 место – градско – одбојка

19 Филип Драгељевић 1/5 - 2 место – градско – одбојка

20 Вељко Милићевић 1/7 - 2 место – градско – одбојка

21 Павле Боћанин 2/7 - 2 место – градско – одбојка

22 Александар Ивковић 2/9 - 2 место – градско – одбојка

23 Никола Поткоњак 2/1 – 2 место – градско – пливање

24 Вељко Мићовић 3/7 – 2 место – Европски куп – кик-бокс


УСПЕШНИ УЧЕНИЦИ У ШКОЛСКОЈ 2018/19. години


ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ:

Ивана Илић 4/5


НОСИОЦИ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ:

1 Дијана Благојевић 4/2

2 Ана Вујичић 4/2

3 Ана Дурацовић 4/2

4 Ивана Илић 4/5


УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ НАГРАДЕ НА ТАКМИЧЕЊИМА


1. Марија Димитријевић 4/2 – 3 место – републичко – шпански језик

2. Невена Маринковић 4/8 – 3.место – градско – немачки језик

3. Константин Белосавић 4/6 – 3 место – градско – енглески језик

4. Ивана Илић 4/5 – 1 место – републичко – Књижевна олимпијада

5. Кристина Бајић 4/1 – СЕЕЦЕЛ предузетништво

6. Јана Величковић 4/1 – СЕЕЦЕЛ предузетништво

УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ НАГРАДЕ НА НА СПОРТСКИМ ТАКМИЧЕЊИМА:

1. Андреј Арсеновић 4/8 – 3.место – град – одбојка

2. Стефан Бједов 4/3 - 3 место – град – одбојка

3. Милорад Јашић 4/8 - 3 место – град – одбојка

4. Урош Илић 4/8 - 3 место – град – одбојка

УЧЕНИЦИ КОЈЕ ЈЕ ПОХВАЛИЛО НАСТАВНИЧКО ВЕЋЕ:

1. Јованa Вуксан 4/4 – Српски језик и књижевност

2. Ана Вујичић 4/2 – Српски језик и књижевност

3. Ана Дурацовић 4/2 – Српски језик и књижевност

4. Дијана Благојевић 4/2 - Српски језик и књижевност

5. Константин Белосавић 4/6 – Енглески језик

6. Невена Маринковић 4/8 – Немачки језик

7. Ивона Марковић 4/2 – Географија

8. Алекса Марковић 4/3 – Географија

9. Раденовић Теодора 4/4 – Историја

10. Николина Ђурић 4/4 – Историја

11. Миа Васиљевић 4/6 – Музичка култура

12. Милорад Јашић 4/8 – Физичко васпитање

13. Анђела Савић 4/7 – Биологија

14. Невена Миливојевић 4/7 – Биологија

15. Вук Николић 4/1 – Биологија

УЧЕНИЦИ ПРВОГ, ДРУГОГ И ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА:

------

УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ НАГРАДЕ НА ТАКМИЧЕЊИМА:

1. Емилија Крантић 3/2 – 3 место – републичко – Национална географска олимпијада

2. Ивана Јокић – 3/7 – 2 место – градско – биологија

3. Алекса Андријашевић 2/3:

- 2. место – градско – историја

- 2. место – државна смотра истраживачких радова из области географија

4. Исидора Ранисављевић 3/4:

- 3. место – регионално – Такмичење талентованих ученика средњих школа из области географије

- 3. место – државна смотра истраживачких радова из области географија

5. Урош Стојанов 3/4 – 2.место – државна смотра истраживачких радова из области географија

6. Тамара Танасијевић 1/8 – 2 место – окружно – Књижевна олимпијада

7. Јована Ђурковић 1/5 - 2 место – окружно – Књижевна олимпијада

8. Лука Здравковић 1/7 - 2 место – окружно – Књижевна олимпијада

9. Теодора Нешић 1/7 - 2 место – окружно – Књижевна олимпијада

10. Ана Марија Теслић 1/6 - 3 место – окружно – Књижевна олимпијада

11. Дијана Поповић 1/2 - 3 место – окружно – Књижевна олимпијада

12. Бојана Филиповић – 3 место – републичко – Књижевна олимпијада

13. Јована Кесеровић 3/4 - 2 место – републичко – Књижевна олимпијада

14. Урош Бојановић – 3.место – окружно – Књижена олимпијада

15. Милица Никић 1/2 - 2 место – окружно – Књижевна олимпијада

16. Сара Јовановић 2/5 – 1 место на републичком такмичењу ликовног стваралаштва

УЧЕНИЦИ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ НАГРАДЕ НА СПОРТСКИМ ТАКМИЧЕЊИМА:

1. Јована Делић 3/7 – 1.место – државно првенство – скок увис

2. Данило Илић 2/5 - 3.место – град – одбојка

3. Огњен Ђоловић – 3/3 - 3.место – град – одбојка

4. Мирослав Милинчић 3/4 - 3.место – град – одбојка

5. Миломир Миладиновић 3/4 - 3.место – град – одбојка

6. Јован Абрамовић 2/3 - 3.место – град – одбојка

7. Вук Урошевић 1/9 - 3.место – град – одбојка

8. Алекса Пешић 3/3 - 3.место – град – одбојка

ОСТАЛО:

КАРАТЕ

У недељу 30.09.2018. год. у Хали спортa «Ранко Жеравица» одржано је школско првенство Београда у каратеу, на којем је наступило 261 такмичара из 121 школе, наша Катарина Петровић, ученица 1/8, предвођена проф. Јеленом Маријан освојила је прво место.

АИКИДО

Никола Антонијевић, ученик одељења 3/2, постао је аикидо мајстор, стекавши црни појас- први дан и титулу Јуданшан.

ТЕКВОНДО

Наталија Павловић, ученица 2/1 Осме београдске гимназије, освојила је сребрну медаљу у теквондоу на Отвореном купу Шабац опен, у категорији јуниор испод 52 килограма и тиме се пласирала на првенство Србије.

КИК-БОКС

• Ученик Осме београдске гимназије, Вељко Мићовић 2/4, освојио је треће место на Првенству Београда у кик-боксу.

• Ученик Осме београдске гимназије, Вељко Мићовић 2/4, освојио је прво место и златну медаљу на Београдском шампионату у кик боксу.

• Вељко Мићовић 2/4 освојио је треће место на Светском купу у кик-боксу у Будимпешти.

• Вељко Мићовић 2/4 освојио је прво место на државном првенству у кик-боксу и постао званични шампион Србије.

ЏУДО

Ученици Осме београдске гимназије на Школском такмичењу Града Београда у џудоу освојили су следеће награде:

- Краљевић Мила 4/1 - сребрна медаља;

- Секуловић Вукашин 3/5- бронзана медаља.

Ученици су се пласирали се на Републичко такмичење, а предводила их је професорка Јелена Маријан.

Ученица Осме београдске гимназије, Мила Краљевић 4/1, освојила је треће место на Првенству Србије у џудоу.

РВАЊЕ

Ученик Осме београдске гимназије Лука Катић, одељење 2/3, освојио је друго место на Међународном такмичењу из рвања, одржаног 4. новембра 2018. године.

Ученик Осме београдске гимназије Жарко Николић, одељење 2/2, освојио је друго место на Државном првенству у рвању за кадете, које је одржано 10.11.2018. у Шапцу.

ПАРАДРЕСУРНО ЈАХАЊЕ

Ученик Осме београдске гимназије Видан Ристић, одељење 1/4, освојио је 2. место у парадресурном јахању у Б категорији на Петим међународним спортским играма за особе са инвалидитетом Београд Open 2018, одржаним 22.09.2018. у Београду и 1. место у парадресурном јахању у Б категорији на Балканском такмичењу у паракоњаништву у Бања Луци, одржаном 30.09.2018. у Бања Луци.

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА

Ученици Осме београдске гимназије Алекса Андријашевић 2/3, Емилија Крантић 3/2, Исидора Ранисављевић 3/4, Тијана Марковић 3/4 и Урош Стојанов предвођени наставницом географије Добрилом Лукић, одлуком комисије са Географског факултета Универзитета у Београду, остварили су са својим радовима директан пласман на Државно првенство истраживачких радова.

Ученица Осме београдске гимназије Емилија Крантић, одељење 3/2, предметног професора Светлане Радовић, својим истраживачким радом на тему „CONTEMPORARY MIGRATION ACROSS THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF SERBIA, освојила је сребрну медаљу на Светској смотри истраживачких радова из области друштвених наука – ICYSSS.

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПРОГРАМИРАЊА

Ученик Осме београдске гимназије, Јован Михајловић 3/1, након одличних резултата Окружног такмичења, позван је на Државно такмичење из програмирања.

Предметни професор ученика је професор Јовица Ченић.

ХАКАТОН

Ученик Осме београдске гимназије Александар Пашалић, 4/2 освојио је прво место на такмичењу у програмирању «Хакатон».

ЛИКОВНИ КОНКУРС

У оквиру ликовне секције и секције за визуелну уметност, ученице Анђелија Илић 3/8, Милица Ловчевић 2/8, Оливера Ћурдић 2/8, Јулијана Костић 2/2 и Рада Питулић1/1, осликале су дрвена јаја за ликовни конкурс „Најлепше јаје“. Конкурс је реализован од стране Центра за културу и спорт – Вождовац.

Секције воде наставнице Јелена Ивановић Маџоски и Милица Прелић.

ДОДЕЛА ПРИЗНАЊА И ОТВАРАЊЕ ИЗЛОЖБЕ «У СУСРЕТ ПРАЗНИКУ»

Дана 16. априла, ученице Осме београдске гимназије Рада Питулић 1/1 и Јулијана Костић 2/2 присуствовале су свечаности «У сусрет празнику» на којој су им уручена признања за најлепше осликана дрвена јаја.

У оквиру свечане доделе награде, отворена је и изложба најуспешнијих радова, у Изложбеној галерији Вождовачког центра «Шумице», у организацији Пријатеља деце општине Вождовац.

ЕВРОПСКА ШКОЛА ДЕБАТЕ

Средњошколци су показали велико интересовање за Европску школу дебате #5. То се види, не само из великог броја пријава, преко 220, већ и што су учесници били изузетно мотивисани. Упркос великој конкуренцији Крантић Емилија, ученица 3/2 одељења, предвођена професорком Устава Снежаном Милошевић, успела је да буде међу 32 полазника овог курса.

У ЕУ инфо центру у Београду са полазницима је радио Ђорђе Јовићевић, дугогодишњи тренер дебате и учесник бројних домаћих, европских и светских дебатних турнира.

Теме којима је посвећено највише времена су: аргументација, анализа теме и комуникација. Курс је трајао од почетка новембра до краја јануара. Лепо и успешно дружење, унапређено знањима и вештинама заокружено је финалном дебатом и церемонијом доделе диплома у Народној скупштини Републике Србије у уторак 28. маја.

------

Списакове успешних ученика од ранијих година можете погледати ОВДЕ

Спортски терен

Хол школе

<