ИЗВЕШТАЈ СА ПРЕДАВАЊА „ПРАВА СЛИКА НИНЏЕ“ ПРОФЕСОРА ДР ЈАМАДЕ ЈУЂИЈА

Ученици који похађају наставу јапанског језика овог пута имали су изузетну част да присуствују предавању „Права слика нинџе“ професора др Јамаде Јуђија, одржаном првог новембра у дванаест часова у Ректорату Универзитета у Београду.

Уз поздрав амбасадора Јапана, Његове екселенције господина Кацумате Такахикоа и речи захвалности поводом сточетрдесетогодишњице пријатељских односа наших двају земаља, ученици су потом имали прилику да заплове у мистериозну и бајковиту историју нинџи, од њиховог првог појављивања, па до данашњих примерака, уз смерно навођење професора са Мие Универзитета, господина Јуђија Јамаде. Предавање, праћено мултимедијалним садржајем, одржано је на јапанском језику, при чему је превод пружила професорка са Одсека за јапански језик, књижевност и културу, Сања Јока.

Цео текст и фотографије погледајте ОВДЕ.