Извештај о пројекту са одељењем 3-4

Лена Весковић, наставник немачког језика је са ученицима одељења 3-4 направила мали пројекат ,,Jahresende in den DACH-Ländern" (Крај године у земљама немачког говорног подручја). Плакат пројекта је постављен у холу школе.

Овом приликом ученици су имали задатак да у групама нађу информације о начину прослављања Божића у Немачкој, Аустрији и Швајцарској, да у паровима нађу немачке божићне песме, немачке божићне филмове, идеје како може да се проведе време пре Божића. Презентовали су то одељењу, након чега су сви заједно коментарисали сличности и разлике са божићним периодом у Србији. Ја сам допуњавала информације и надгледала рад ученика и припремила материјале за плакат.

Циљ овог пројекта је био да се ученици на креативнији начин упознају са традицијом и обичајима народа чији језик уче, да увиде да учење језика није само учење граматике, већ и усвајање туђих обичаја и прихватање различитих култура, а да је знање језика помоћно средство. Наравно, пројекат на ову тему смо радили јер смо у том периоду календарске године, али и јер одговара наредној лекцији по плану и програму наставе.