ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ОДБОЈКЕ - САЈАМ СПОРТА

Ученице Осме београдске гимназије Катарина Пантовић и Јелена Миљковић 4-6, Петра Јоунис и Мија Мијаиловић 4-5, Тамара Петровић и Ања Медић и Сташа Вујасиновић 3-8, Марија Анђелковић 2-1, Теодора Дроњак 2-2, Маш Јовић и Сара Ђурић 2-7, Тара Јовић 2-8, са предметним наставником физичког и здравственог васпитања Спасић Невеном учествовале су на општинском такмичењу из одбојке које је одржано 4.10.2023. године.

Ученици Осме београдске гимназије Урош Марјановић и Филип Караџић 4-1, Николас Драгељевић 3-4, Лазар Браловић 2-4, Александар Трифуновски 2-9, Марко Гавриловић 1-2, са предметим наставником физичког и здравственог васпитања Спасић Невеном учествовали су на општинском такмичењу из одбојке које је одржано 4.10.2023. године и успели да се пласирају на градско такмичење из одбојке.

Сајам спорта

Сајам спорта, традиционална манифестација коју ове године 12. пут организује Спортски савез Србије уз подршку Министарства спорта, биће одржан од 22. до 24. септембра на Ади Циганлији под слоганом „Спорт је радост!“. Ученици Осме београдске гимназије Матијашевић Растко 4-8, Величковић Богдан и Вељков Алекса 3-5, посетили су сајам спорта и присуствовали отварању дана 22.9.2023. године са предметним наставником физичког и здравственог васпитања Спасић Невеном.  На свечаном отварању 12. Сајма спорта на Ади Циганлији, пред великим бројем присутних, говорили су: председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић, министар спорта Зоран Гајић, председник Спортског савеза Србије господин Давор Штефанек и председник Параолимпијског комитета Србије Зоран Мићовић.

У периоду од 22. до 24. септембра посетиоци су имали прилику да се друже са олимпијцима и учествују у разним занимљивим и едукативним радионицама.