ИЗВЕШТАЈ СА КОНЦЕРТА УЧЕНИКА ГИМНАЗИЈА И СРЕДЊИХ ШКОЛА

Концерт ученика гимназија и средњих школа "Путь в прекрасное далёко"

Ученици Осме београдске гимназије који уче руски језик, под руководством наставнице руског језика Ане Спремић, координатора и заменика београдске Подружнице професора руског језика и члана организационог одбора Концерта, учествовали су у шестом по реду Концерту ученика гимназија и средњих школа који је 18. децембра одржан у Руском дому. Преко стотину учесника, ученика 11 гимназија и средњих школа, међу којима су били и ученици Зрењанинске гимназије и Музичке школе из Ниша, као и гости из КУД-а ,,Војвода Јанко Катић 1896." из Младеновца приредили су богати програм састављен од поезије, песме и плеса којим су на најбољи могући начин показали како их изучавање руског језика и културе оплемењује и оснажује. Публици, а и учесницима Концерта, обратила се речима хвале и захвалности Наталија Клишченкова, први секретар Амбасаде Руске Федерације у Србији. У истом, свечаном и похвалном тону публици се обратила и Ивана Жигон, првакиња Народног позоришта и председница Друштва српско-руско-белоруског пријатељства, затварајући своје обраћање стиховима о руском језику и култури које је написао њен отац, Стево Жигон. Концертје завршен обраћањем представнице Руског дома, Олесје Бабенко, која је уручила захвалнице свим учесницима.

Adobe Scan 20 дек. 2023 г..pdf