РАДИОНИЦА "ПРИЧАЈМО О МЕНТАЛНОМ ЗДРАВЉУ - ТУ САМ ЗА ТЕБЕ"

Током школске 2023/24 године у нашој школи сваког месеца содржавају се радионице посвећене подршци менталном здрављу под слоганом „Причајмо о менталном здрављу – ту сам за тебе“ .

Радионице су подржане од стране Ротари клуба Београд ,,Сава’’, као део глобалне иницијативе ,,Ротаријанци за ментално здравље’’ и организује их и води др Тијана Антин Павловић , дечији и адолесцентни психијатар са тимом психолога и психотерапеута.

Радионице су темаски конципиране и кроз интерактивни приступ из елементе психодраме и социодраме пружају младима прилику да науче о менталном здрављу и како да се носе са стресом и анксиозношћу.

Такође ое пружају стратегије за очување менталног благостања, као што су технике управљања стресом, технике управљања негативним мислима, вежбе релаксације , вештине решавања конфликата и промоција здравих навика.

Најважније је да оне стварају сигуран простор у којем млади могу да разговарају о својим осећањима и искуствима,а групне дискусије и подршка вршњака помажу у смањењу осећаја изолације.

Радионице о менталном здрављу су важан допринос у очувању и унапређењу менталног благостања младих јер кроз едукацију, подршку и отворени дијалог, млади могу научити како се носити са изазовима и осећати се сигурно у потрази за помоћи и подршком када је то потребно.