САРАДЊА СА ЦЕПОРА

Сарадња са ЦЕПОРА (Центар за позитиван развој деце и омладине) који одржава бесплатне едукативне радионице „ Знањем до толеранције“ усмерене ка унапређењу капацитета ученика да уважавају, разумеју и негују различитости у пракси, те да у свом понашању негују принципе равноправности и толеранције. Кроз радионице ученици, кроз високо интерактиван приступ и искуствено учење тестирају своја уверења, искуства и ставове, имају прилику да сагледају другачију перспективу и доживе низ ситуација „ит туђих ципела“. Један сегмент радионице усмерен је и на разумевање говора мржње и дискриминације као кључних последица нетолеранције у пракси, те значаја поштовања и неговања различитости, као и пружања вршњачке подршке.