ПРЕДАВАЊЕ О ПОЛИСЕМИЈИ

Ученици одељења 2/4, у пратњи професора српског језика и књижевности, Јане Потић, посетили су Задужбину Илије М. Коларца, где су слушали предавање доцента др Катарине Беговић о полисемији речи, али и значењској реконструкцији именице бес од праиндоевропског, па све до савременог српског језика. Ученици су имали прилику и да чују поздравне речи проф. др Весне Ломпар, која је испред Друштва за српски језик причала о активностима које су се одигравале током марта претходних година у оквиру исте манифестације, али и оних која ће се одржавати ове. Предавања се одржавају сваке среде и четвртка током марта, што на Коларцу, што на Филолошком факултету Универзитета у Београду, а све то у оквиру манифестације Март-месец српског језика.

Мср Јана Потић,

наставник српског језика и књижевности у Осмој београдској гимназији