Е-АКЦИЈА ОСМЕ

Дана 13.03.2024. године одржана је прва еколошка акција наших ученика. Ученици одељења 4/6, 4/7, 4/8, 1/8 и 2/8 чистили су простор иза фискултурне сале.

Акција је била успешна.

Покретачи и учесници акције су закључили да је неопходно да се убудуће редовније организују сличне акције како би се простор око школе потпуно уредио, што ће допринети подизању свести ученика о еколошким проблемима као што су прекомерна употреба пластике и неодговорно одлагање смећа.

Осим рада у дворишту, акција је подразумевала и израду плаката на тему екологије и њихово излагање у просторијама школе. Плакате су израдили Александар Бранковић и Гала Томић из одељења 4/6.

Код ученика 4. године акција се оквирно временски поклопила са темом из социологије: "Еколошки проблеми" чиме се у већој мери остварују ИСХОДИ наставе и учења.

У акцији су учествовали и наставници

Бојан Тодоровић, Ана Спремић и Светлана Маринковић.