"МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЗНАМ СВОЈА ПРАВА И ОБАВЕЗЕ"

Дана 16.4.2024.године ученици другог и трећег разреда Осме београдске гимназије заједно са својим вршњацима и наставницима из Техничке школе "Железник", Друге економске школа и Електротехничке школе "Земун" учествовали су у интреактивној радионици "Моје је право да знам своја права и обавезе" у оквиру пројекта "Оснаживање представника младих и полиције у области превенције малолетничког криминала" који реализује Министарство унутрашњих послова у сарадњи са Министарством просвете, уз подршку Мисије ОЕБС у Републици Србији.

Ученци су информисани о њиховим правима и обавезама у контакту са законом, као и начинима остваривања безбедносне заштите од свих облика насиља и злоупотребе опојних дрога у складу са Конвенцијом о правима детета, Смерницама Комитета министара Савета Европе о правосуђу по мери детета, Уставом Републике Србије и релевантним законским прописима.

Својим присуством и активностима допринос су дали: Тамара Стојадиновић 3-5, Анђела Манић 3-5, Јелена Вилић 3-8, Андреја Арбутина 2-8, Јана Булајић 2-8 и Јасмина Којић, психолог школе.