Извештај о посети госпође Јошиоке Ћисато из Центра за јапанску културу у Будимпешти

Ученици Осме београдске гимназије који похађају наставу јапанског језика имали су изванредну прилику да 17. новембра дочекају саветницу из Центра за јапанску културу у Будимпешти, госпођу Јошиоку Ћисато.

Након обиласка школе, њене богате галерије обскрбљене културолошким знаменитостима, Свечане сале у којој се могу наћи репродукције многих јапанских велемајстора, попут уметника западног стила, Куроде Сеикија, са његовим велелепним делом Крај језера, и напослетку библиотеке, која броји више од 23 000 књига, оплемењеном донацијом Милице-Ђорић Ивате, и представљањем јапанског превода Горског вјенца, одржан је час јапанског језика, али и радионице калиграфије и оригамија.

Наставак текста као и фотографије можете погледати ОВДЕ